Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. május
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Összes esemény ›

Iskolatörténet dióhéjban

 

Intézményünk alapítására 1921. szeptember 14-én került sor és már a következő napon, mint Szekszárdi Városi Felső Kereskedelmi Iskola kezdhette meg működését. A tanintézet fennállása kezdete óta anyagi gondokkal küzdött (nem rendelkezett saját épülettel, hiányoztak a berendezési és felszerelési tárgyak), így az első tanév végén bekövetkezett az államosítása.

Az iskola az 1927/28-as tanítási évben vette fel – először – Bezerédj István, a reformkor kiváló politikusának és gazdasági szakemberének a nevét. Tizenhat évi működést követően, a tanulólétszám jelentős csökkenése következtében az 1936/37-es tanévben az intézmény megszűnt, az 1946. október 20-án történő újraalapítására közel egy évtizedet kellett várni.

Az 1950-es évektől kezdődően a kereskedelmi oktatás számos formai és tartalmi változáson ment át, emiatt az intézmény képzési céljai is változtak. Az 1950/51-es tanévtől a gépíró-gyorsíró és irodakezelői szakiskolások, az 1981/82-es tanévtől pedig a kereskedelmi szakmunkások képzése is megindulhatott.

1991-ben az iskola bekapcsolódott a kereskedelmi szakképzés korszerűsítésébe. A szakképzés egyoldalúságának megszűntetése érdekében ’91-től kezdve a közgazdasági, míg ’92-től a kereskedelem/marketing szakirányokat indíthatta el. A 2010-es években a kereskedelemi és közgazdasági ismereteket nyújtó oktatási-képzési kínálat mellett, új szakirányok, ágazatok (turisztika, ügyvitel, logisztika) kerültek bevezetésre.

Az intézmény története során számos névváltozáson és fenntartó váltáson esett át. 2020. július 1-től a Tolna Megyei Szakképzési Centrum intézményévé vált. Az iskola 2022 májusától a Kulturális és Innovációs Minisztérium fenntartása alatt működik. 

A hosszú évtizedekig épületgondokkal küzdő iskolánk főépülete 1952-ben készült el, melynek déli irányban történő meghosszabbítása 1989-ben épült meg. Öt évvel később a tornaterem tetőterének beépítésével 350 m2-rel bővült, végül 1999 és 2000 őszén két lépésben a főépület tetőterének beépítésére is sor került, ezzel az intézmény épületének alapterülete elérte a jelenlegi 3980 m2-t.

Kik vagyunk?

A fennállása kezdete óta gazdasági képzéseket folytató, Keri-ként közismert intézményünk a megyeszékhelyen, sőt mondhatjuk az egész megyében is a gazdasági képzések fellegvára. Így van ez már több mint 100 éve. Ez idő alatt számos olyan tanuló szerezte meg nálunk szakmai ismeretei szilárd alapjait, akik ma a megye, illetve az ország gazdasági, igazgatási életének maghatározó szereplői.

Fontos kiemelni a változó körülményekhez történő folyamatos alkalmazkodásunkat, hiszen oktatási-képzési kínálatunk a munkaerőpiaci igényeket szem előtt tartva változik. Célunk ugyanakkor változatlan marad, jó munkakultúrával, naprakész, használható ismeretekkel rendelkező szakembereket igyekszünk képezni, a Kereskedelem mellett ma már olyan korszerű, keresett ágazatokban, mint a Gazdálkodás és menedzsment, illetve a Közlekedés és szállítmányozás.

Intézményünk diákjai folyamatosan fejlődő környezetben tanulhatnak. Számos munka zajlott az elmúlt években iskolánk épületén azért, hogy tanulóink minél komfortosabb környezetben szerezhessék meg a szükséges a tudást.

Diákjaink nagyrészt klimatizált, digitális táblákkal ellátott tantermekben, megújult iskolai bútorok között tölthetik tanóráikat. Megújultak nyílászáróink, világításirendszerünk, vizesblokkjaink. Informatikai eszközparkunk teljes cseréjére szintén lehetőségünk nyílt a közelmúltban, sőt, egy okostantermet is berendeztünk.

A szakmai gyakorlótermeinkben, tanboltunkban, tanraktárunkban, tanirodáinkban, magasabb évfolyamokon pedig a duális képzőhelyeken, vállalati környezetben a diákjaink használható gyakorlati tudást szerezhetnek. Egyes szakmáink esetében lehetőség nyílik pályázatok keretében (pl. Erasmus+) külföldi szakmai gyakorlat teljesítésére is.

Diákjaink élete azonban nem csupán tanulásból áll. Diákönkormányzatunk szabadidős programok szervezésével (pl. szecskaavató, diáknap, vetélkedők) teszi színesebbé az iskolai életet. A hagyományőrző rendezvényeink (Bezerédj-nap, szalagtűző, diáknap, ballagás) mellett többek között múzeumi órákon, várostörténeti sétákon, tanulmányi kirándulásokon és céglátogatásokon vehetnek részt tanulóink. A Határtalanul program kínálta lehetőségek igénybe vételével pedig külföldön szerezhető élmények várnak a résztvevőkre.

Ágazataink, képzéseink minden (14 év feletti) korosztály számára kiváló lehetőséget nyújtanak, hiszen a profilunkhoz tartozó gazdasági területeken mindig szükség van jól képzett szakemberekre.

Az intézményünkbe járó tanulók középfokú tanulmányaikat egy különleges hangulatú iskolaépületben, a Keri nagy családjának tagjaként végezhetik.

 

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva