Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. május
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Összes esemény ›

Főoldal / Projektjeink / GINOP 6.2.3-17-2017-00038 / Fejlesztési területek / 5. Pályaorientáció, életút-építés, utánkövetés

5. PÁLYAORIENTÁCIÓ, ÉLETÚT-ÉPÍTÉS,UTÁNKÖVETÉS CENTRUM SZINTŰ MUNKACSOPORT

A GINOP 6.2.3 pályázat megismerése és tanulmányozása után a pályaorientáció, életút-építés, utánkövetés munkacsoport hozzálátott a feladatokhoz. A tagintézmény vezetőkkel és a pályaválasztási teamünkkel nagy hangsúlyt fektetünk a beiskolázási propagandamunkára, amely segítette az átmenetet a középiskola és általános iskola között.  Jó alkalmat teremtett arra, hogy az általános iskolás tanulók belekóstolhassanak a középiskolai létbe és a nálunk oktatott szakmákba.

Az első ilyen alkalmakra a „Jövőd Záloga” Szekszárdi Pályaválasztási Kiállítás keretein belül került sor, amely az idei tanévben – 2019/2020 - bővült hiszen, a nulladik napon a Szekszárdi SZC tagintézményei mutatkozhattak be. Itt a tanulók megismerkedhettek az intézmény profiljával, az oktatott szakmákkal és az oktatókkal. Az érdeklődőket játékos feladatokkal kalauzoltuk el a kereskedelmi, közgazdasági, turisztikai, ügyviteli és logisztikai ágazatokban. A kereskedelem ágazat (eladó) területen egy számítógépes rendszerű pénztárgépen gyakorolhattak a gyerekek, a közgazdaságtan ágazatnál egy érdekes társasjáték várta az érdeklődőket, logisztika területen pedig egy párosító feladatot kellett teljesíteni. A sikeresen teljesített feladatuk után a diákokat apró ajándékokkal leptük meg. 2018 és 2019 novemberében is megrendezésre került a Pályaorientációs Nap, melyet iskolánk mindkét alkalommal a Pályaválasztási Börze nulladik napjához kapcsolt. Ezeken a napokon évfolyamoknak megfelelően terveztük a pályaorientálást és az egyes osztályok külön beosztás szerint vettek részt az elektoruknak megfelelő programokon. A napot minden diák pályaorientációs teszt kitöltésével kezdte, ahol megismerhették az attitűdjüknek leginkább megfelelő munkaköröket. Az alsóbb évfolyamosok üzemlátogatásokon vettek részt (Tolnagro, Fritz Tanya, Heavy tools), illetve külső előadók karrier történetét hallgatták meg. A végzős évfolyamokon szintén külső közreműködők segítségével, hallhattak példákat állás interjúkról, láthattak példákat igazán jó önéletrajzokra, álláspályázatokra. A nap zárásaként a végzősök megtekintették a pályaválasztási börze egyetemi, főiskolai kínálatát.

Ezután került sor a „Keri” nyílt napra, ahol az egyes ágazatokat mutattuk be az érdeklődő diákoknak és szüleiknek, lehetőséget biztosítva a kérdések feltételére és azok megválaszolására.

„Keris” nyílt órák alkalmával betekintés nyertek a tanulók az iskolai létbe, egy-egy szakmai és közismereti órát is meglátogathattak és a felsőbb éves tanulók segítségével bekapcsolódhattak az óra menetébe.

„Irány az Általános Iskola” - iskolánk fontosnak tartotta a személyes találkozást a leendő tanulókkal ezért szervezett kereteken belül különböző általánosiskolák osztályfőnöki óráit látogattuk meg, ahol tájékoztattuk őket az intézményben oktatott szakmákról.

Fontos szerepet töltött be a Szakmák Éjszakája című szakmabemutató program is, hiszen itt már a legkisebbek is megismerhették az iskolánkat, szakmáinkat. A pályázat tavalyi tanévében a szekszárdi piactér adott helyet a rendezvénynek, sajnos az idei évben a koronavírus járványügyi helyzet miatt a program elmaradt.

Az előző tanévben egy érdekes és átfogó szakmatörténeti kiállítással leptük meg az iskolánkba látogató diákokat és kísérőiket, ahol a jelenkor szakmáinak történelmét, múltját varázsoltuk az intézmény aulájába.

A gyakorlati óráink keretein belül fontosnak tartottuk, hogy a tanulókat megismertessük az egyes szakmákkal, élő környezetben. Ezért üzemlátogatásaink alkalmával olyan cégeket kerestünk fel, amelyeket a tanulók akár gyakorlati helyüknek is választhattak. Ilyen céglátogatásokat tettünk a szekszárdi OBI áruházába, az Interspar üzletébe, a Mikro-Hifi és az Euronics műszaki üzletekbe. Lehetőséget biztosítottunk a gyakorlati hely választás előtt álló tanulóknak, hogy megismerkedhessenek az egyes cégekkel a szakmai állásbörze keretein belül.

Tanulóinkat minden tanévben készítjük szakmai és közismereti versenyekre egyaránt, ahol sikeresen veszik az akadályokat és szép eredményeket érnek el. A 2018/2019-es tanévben az Ágazatai Szakmai Érettségi Versenyen egy kereskedő tanulónk a döntőbe országos második helyezést ért el. Eladó tanulóink közül többen vettek részt az SZKTV elődöntőjén.

Intézményünk pályaválasztási teamje mindkét tanévben folyamatosan dolgozott a beiskolázási, pályaválasztási, képzésbemutató és iskolabemutató marketinganyagokon (szórólapok, plakátok, órarendek stb.).

Tempus Közalapítvány ERASMUS+, a 2018/2019-es tanévben nem volt. Az idei tanévben pályáztunk, az elbírálás megtörtént és sikeres volt.

A 2018/2019-es tanév során a kilencedik osztályos tanulók közül 10 diák módosította tanulmányait, ők más intézményben folytatták tanulmányaikat. Rajtuk kívül 2 diáknak kimaradással, 1 diáknak pedig 30 óra feletti igazolatlan hiányzás miatt szűnt meg a tanulói jogviszonya. A tanév követelményeinek teljesítése 1 tanulónak nem sikerült, ő újból kezdte a 9. évfolyamot (szakgimnázium helyett szakközépiskolai osztályunkban). A 2019/2020-as tanévben 1 tanuló módosította tanulmányait (másik intézménybe iratkozott át), illetve 1 diák tanulói jogviszonya kimaradással szűnt meg.

A 2018/2019-es tanév végzős tanulóira vonatkozó pályakövetés eredménye a következők szerint alakult: középfokú oktatásban tovább tanul 38 fő, felsőoktatásban 2 fő. Végzettségének megfelelően elhelyezkedett 23 fő, végzettségétől eltérően dolgozik 18 fő, nem dolgozik és nem is tanul 5 fő. Külföldön dolgozik 1 fő, 6 főről pedig nincs információ.

A járványügyi helyzetre való tekintettel intézményünkben a digitális oktatási rendszerben folyamatos volt a diákjaink, illetve a leendő tanulóink tájékoztatása az iskolánkban induló képzésekről, versenyekről és pályázati lehetőségekről. Ebben az iskola facebook oldala, a kialakított Google Classroom kurzusok, valamint a honlapunk volt segítségünkre. Az utóbbi felületen tettük közzé a 8. osztályos tanulóknak szóló ideiglenes felvételi jegyzéket és a véglegesített felvételi jegyzéket.

Kapcsolódó képgaléria

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva