Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. május
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Összes esemény ›

Főoldal / Projektjeink / GINOP 6.2.3-17-2017-00038 / Fejlesztési területek / 4. Intézményi környezet - (IKCS)

4. INTÉZMÉNYI KÖRNYEZETI CENTRUM SZINTŰ MUNKACSOPORT – (IKCS)

Az intézményi környezeti centrum szintű munkacsoport kiemelt feladatai közé tartozik a szakmai együttműködés Szekszárd és a megyeszékhely legfontosabb kulturális intézményeivel.

A Babits Mihály Művelődési Központ és a Szekszárdi SzC Bezerédj István Szakképző Iskolája együtt működése keretében iskolánk tanulói rendszeresen vesznek részt a művelődési központ által szervezett, ill. az ott helyet kapó de más intézmények (pl. városi önkormányzat, egyéb szervezet, stb.) által megvalósított rendezvények. Ezen alkalmak rendkívül színesek, sokfélék, nem csak kulturális célokat szolgálók, de sokszor segítik a nemzeti identitás megerősítést, a történelmi emlékezést, nevelnek toleranciára (pl. nemzeti ünnepekhez kapcsolódó megemlékezések, a nemzeti összetartozás napjának rendezvényei, a kommunista diktatúrák áldozatairól megemlékezés, honvédelmi előadás, de Goethe Kino keretében német nyelvű filmek megtekintése, kiállítások stb.)

A Wosinsky Mór Megyei Múzeum állandó és időszaki kiállításait is rendszeresen látogatják tanulóink, évente többször vesznek részt a múzeum és a Vármegyeháza épületében múzeumpedagógiai órákon.

Az Illyés Gyula Megyei Könyvtár által szervezett rendezvényeken, például író-olvasó találkozókon fordulnak meg diákjaink, illetve a könyvtár dolgozói látogatás keretében mutatják be a könyvtárban található részlegeket, szolgáltatásokat, lehetőségeket.

Együttműködő parterünk a Deutsche Bühne Ungarn, mely együttműködés keretében tanulóink német nyelvű színházi előadásokat látogathatnak, ezzel is segítve nyelvtudásuk fejlődését, ill. más kultúrák, nemzetiségek értékeinek elfogadását.

Külső szakember bevonásával megvalósuló rendszeres rendezvényeink a rendőrség által szervezett rendhagyó osztályfőnöki órák, amelyek keretében a tanulóink a biztonságos internethasználatról, drogprevencióról tudhatnak meg többet.

Szintén a rendőrség szervezésében vesznek részt tanulóink bűnmegelőzési programokon (pl. zenés bűnmegelőzés, az internet veszélyei stb.)

Fogyasztóvédelmi és tudatos vásárlói, környezetvédelmi tudatosságot növelő rendezvényeken vettek részt diákjaink pl. a NÉBIH szervezésében.

A szekszárdi gyermekvédelmi szolgálattal az idei és a tavalyi tanévben folyamatos és rendszeres kapcsolata van az iskolának. Tajtiné Janicska Zsuzsa iskolai szociális segítő a szolgálat munkatársa heti két alkalommal volt jelen az iskolában. Tájékoztatta a pedagógusokat, szülőket és a diákokat segítő tevékenységéről és igény szerint egyéni és csoportos foglalkozásokat tartott a tanulók számára, illetve konzultált osztályfőnökökkel, szaktanárokkal és szükség szerint más szakemberekkel. Részt vett a fegyelmi tárgyalásokon és közreműködött az iskolai programokon.

Probléma esetén a tanuló lakhelye szerinti illetékes gyermekjóléti szolgálattal felveszi az iskola a kapcsolatot és együttműködünk a családgondozóval, esetmenedzserrel.

Rendszeresen részt veszünk a szekszárdi Humánszolgáltató Központ által szervezett rendezvényeken (konferenciák, szakmai konzultációk)

A szakközépiskolás és az érettségire épülő szakképzésben résztvevő tanulóink Tanulószerződés keretében dolgoznak és tanulnak egy-egy gazdálkodó szervezetnél. A 10. évfolyamtól együttműködési megállapodás keretében a nyári gyakorlatot szintén gazdálkodóknál végzik szakgimnáziumi diákjaink és az érettségi utáni szakképzésben részt vevők. Kiemelten fontos az együttműködés ezen cégekkel és elsősorban a Tolna Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával.

Az érettségire készülő diákjaink 50 óra kötelező közösségi szolgálatot teljesítenek. Felsorolhatatlanul sok szervezettel állunk szerződéses kapcsolatban, hiszen a tanulók számos helyen vesznek részt a munkában az 50 óra alatt. Kiemelt kapcsolatunk van így katasztrófavédelmi szervezetekkel, jótékonysági szervezetekkel, idősotthonokkal, óvodákkal, szociális intézményekkel.

A munkacsoport kiemelt feladata a szülőkkel való kapcsolattartás. Ennek hivatalos formája a szülői értekezlet és fogadóóra, ahol a pedagógusok és szülők személyesen találkozhatnak egymással. Az iskolai életbe rendezvényeinken is betekintést engedünk a szülőknek, erre remek alkalmat kínál a nyílt nap, a szalagtűző vagy a ballagás. A napi kapcsolattartást telefonon, e-mailben vagy a közösségi oldalak segítségével tesszük lehetővé a szülők számára. Iskolánk honlapja és Facebook oldala is naprakész információkkal szolgál rendezvényeinkről, verseny­eredményeinkről, esetleges kötelezettségről és határidőkről.

A jelen tanév március 16. napjától digitális munkarendben folyik az oktatás, ennek kapcsán a tanulókkal és a szülőkkel a kapcsolattartás a Kréta, google tanterem, zoom elektronikus felületek folyik, a már korábban is használt facebook, telefon, e-mail és postai levél mellett.

A szülök a fenti felületeken léphetnek kapcsolatba és konzultálhatnak az osztályfőnökökkel, szaktanárokkal és az iskolavezetéssel. Az értesítés és a kapcsolatok ápolása kétoldalú, mind a szülő, mind az iskola kezdeményezheti.

A szaktanárok a heti tananyagot és a személyes konzultáció lehetőségét az E-Kréta felületén is jelzik, és így ezek az információk a szülők számára is elérhetőek.

Az iskola a digitális munkarend keretében google űrlap segítségével felmérte a tanulók és a szülők véleményét, tapasztalatait, esetleges észrevételeit, ezeket a munkatársak megismerték, és igyekszünk a figyelembe vételükkel folytatni a munkát.

Kapcsolódó képgaléria

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva